Która to już Twoja Noc Sów? Piąta, szósta? A może przestałeś już liczyć tyle tego było ;)? Tak czy inaczej cieszymy się, że cały czas jesteśmy razem, żeby pokazywać innym piękno tych tajemniczych ptaków. Zajrzyj do regulaminu i sprawdź co zmieniliśmy od poprzedniej edycji.

A może to Twój pierwszy raz? Kochasz Sowy i chciałbyś zarazić innych swoją pasją? Wiesz gdzie w Twojej okolicy można spotkać Puszczyka, Uszatkę, albo Płomykówkę? Ale nie wiesz, jak zacząć? Skorzystaj z naszego poradnika, który pomoże Ci przygotować „idealną” Noc Sów 🙂

Bądź z nami w takcie dziewiątej edycji Nocy Sów. Jedynej takiej Nocy w całym roku.

Zostań Przewodnikiem

Zgłoszenia Przewodników ruszają zwykle na początku roku.
Zgłoszenia uczestników uruchamiamy w lutym.
Dokładne daty podajemy na stronie nocsow.pl oraz na naszym profilu na FB @jestem na pTAK!

Już teraz gorąco zapraszamy na udział w nadchodzącej Nocy Sów! Czeka mrok nocy, dobra zabawa i emocje, które zapewnić mogą tylko sowy!

Jeśli planujesz zostać Przewodnikiem nadchodzącej Nocy Sów, warto już teraz zacząć przygotowania.

Co zrobić?
Poszukaj sów w swojej okolicy!
Jesienią – we wrześniu, październiku i listopadzie – niektóre gatunki sów zajmują terytoria i można je usłyszeć. Wybierz się do pobliskiego lasu, parku lub na cmentarz i sprawdź, czy nie mieszkają tam sowy.  Dzięki temu łatwiej zaplanujesz wycieczkę terenową w kolejnym roku.

Nie jesteś pewien / pewna, czy dasz radę zorganizować Noc Sów? Wybierz się do lasu mimo to! To świetna przygoda! I życzymy powodzenia – spotkanie sowy to nie lada gratka i wynagrodzi trudy nocnej wędrówki.

WAŻNE! Pamiętajcie, że ze względu na obostrzenia sanitarne w 2021 roku w wycieczce do lasu podczas Nocy Sów może wziąć udział maksymalnie 5 osób – to ważne ze względu na ochronę waszego zdrowia, a sowy też się ucieszą – zbyt duży gwar przeszkadza sowom i innym mieszkańcom lasu. W hałasie Twoi uczestnicy również nie doświadczą magii nocnego lasu i na pewno nie usłyszą ani nie zobaczą sowy.