Harcerska Noc Sów   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

0 / 15

Waszeta 2, 11-015, Polska
Warmińsko-Mazurskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-27, 19:00 - 22:00
Prelekcja + Wycieczka
Mateusz Szulc 
Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP
no

PERKOZ leży na półwyspie w centrum lasu, nad wielkim bardzo czystym jeziorem Pluszne, na pograniczu dwóch krain geograficzno-historycznych: Warmii i Mazur. Jezioro Pluszne daje życie prawie wszystkim gatunkom ryb występującym w tej krainie, rakom i niezliczonym gatunkom ptaków wodnych. Najpopularniejszy z nich to właśnie PERKOZ. Ludziom zaś jezioro Pluszne otwiera możliwość niezakłóconego odpoczynku w ciszy, nacieszenia się pustką, oraz swobodnych zmagań z wiatrem i wodą. Ośrodek posiada dogodne położenie komunikacyjne – jest położony zaledwie 8 km od głównej szosy z Warszawy do Gdańska i Olsztyna. Ośrodek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Spotkanie przed recepcją.

Harcerz miłuję przyrodę i stara się ją poznać. Spotkanie dedykowane zuchom, harcerzom i instruktorom Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Podczas prelekcji poznamy tajemnice ptaków nocy, a zaraz po niej udamy się na zwiad w ich poszukiwaniu. Całość zakończymy ogniskiem.


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top