Noc Sów 2020 na WBiB UMCS   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

68 / 150

Akademicka 19, 20-400 Lublin
Lubelskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-21, 17:00 - 23:00
Prelekcja + Warsztat + Wycieczka
Michał Zembrzycki 
Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS
no

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS

21 i 22 marca 2020 roku na UMCS będzie można dowiedzieć się, jak wygląda życie sów, a także pójść na nocną wyprawę do jednego z lubelskich lasów i zetknąć się oko w oko z tymi tajemniczymi ptakami. Wydarzenie będzie miało elementy atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

„Noc sów” to wydarzenie odbywające się corocznie w marcu w wielu miejscach Polski, organizowane przez stowarzyszenie „Ptaki Polskie”. Od trzech lat odbywa się również na największym lubelskim uniwersytecie. Lokalnym koordynatorem „Nocy Sów 2020 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS” jest Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, a patronatem objęło je Polskie Towarzystwo Zoologów.

W tym roku „Noc sów” na UMCS będzie miała trochę inną formę, niż w poprzednich latach. Podczas części warsztatowej, która odbędzie się 21 marca na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS zaprosimy dzieci i dorosłych do oddzielnych sal. Dzieci będą mogły dowiedzieć się wszystkiego
o sowach poprzez gry i zabawę w formie warsztatowej, zaś dorośli – poprzez wykłady, prelekcje prowadzone przez naukowców i studentów.  Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z literaturą ornitologiczną lub wziąć do ręki sprzęt biologa terenowego, a nawet nauczyć się wydawania sowich odgłosów.

Drugą część wydarzenia będą stanowić nocne wycieczki w sobotę 21 marca oraz w niedzielę 22 marca. Nocna wyprawa do lubelskich kompleksów leśnych zapewni dreszczyk emocji: będzie można przekonać się, jak wygląda nocne życie lasu, czy przyroda budzi się już do życia, a przede wszystkim usłyszeć i zobaczyć sowy w ich naturalnym środowisku.

Szczegółowe informacje i bezpośrednie zapisy – za pośrednictwem formularza lub poprzez [email protected]

Limit miejsc na prelekcje, warsztaty – 150 osób. Limit miejsc na każdą wycieczkę – 15 osób. 

Harmonogram wydarzenia może jeszcze ulec zmianie.


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top