Noc Sów – Odkrywamy sowie tajemnice!   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

0 / 30

Świętego Maksymiliana Kolbego 5, 44-280 Rydułtowy, Polska
Śląskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-20, 18:00 - 23:00
Prelekcja + Warsztat + Wycieczka
Michalina Matuszek 
Szkoła Podstawowa nr 1 , im. K. Miarki w Rydułtowach
Michał Janosz
no

Szkoła Podstawowa nr 1, im.K. Miarki w Rydułtowach.

Tegoroczna NOC SÓW odbędzie się 20 marca 2020 w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach. Wydarzenie dedykowane jest dla 30 uczniów klas czawartych i ich wychowawców. Organizowana jest przy współpracy z ornitologa p. Michała Janosza i właściciela sowy p. Otrzonska. O godz. 18. 00 nastąpi rozpoczęcie imprezy prelekcja i pokaz ptaków. Nastepnie dzielimy się na dwie grupy. Grupa pierwsza” Płomykówki” idą w teren szukać nocnych łowców. W tym czsie grupa druga”Puszczyki” ogladają film przygotowany przez Organizacje Ptaki Polskie oraz mają warsztaty plastyczne. Po powrocie „Płomykówek” następuje zmiana. „Puszczyki” idą w teren, a „Płomykówki mają zajęcia w szkole. Po powrocie grupy drugiej zapraszamy uczniów na poczęstunek. Ok. godziny 22.00 rozpoczyna sie „Konkurs z sową w tle”, podczas którego wszyscy uczniowie mogą popisać się swoimi wiadomościami i umiejetnościami zdobytymi podczas wieczoru. Konkurs ma charakter rywalizacji drużynowej. Podczas całego wieczoru uczniowie i zaproszeni goście mogą się częstować w owocowo- warzywnym bufecie. Na tą imprezę przygotowuję tematyczne gazetki ścienne: „Sowie ciekawostki”, „Sowia Galria” oraz rozwieszam wydrukowane plakaty i mapy wydarzewnia udostępnione przez Ptaki Polskie. Staram się zawiadomić i zaprosić lokalne media. Informacje o Nocy sów zamieszczam na stronie internetowej szkoły instagramie i Facebooku Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy odbierają nagrody i dyplomy. Imprezę kończy wspólne zdjęcie.


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top