Noc Sów w Pestkownicy   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

4 / 15

Pestkownica, 64-761 krzyż
Wielkopolskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-21, 19:00 - 23:00
Prelekcja + Wycieczka
Michal Jarczynski 
Rezydencja nad jeziorem Pestkownica
no

Rezydencja nad jeziorem Pestkownica to hotel położony w środku lasu, w Puszczy Drawskiej - ok 120 km od Poznania i Szczecina, 60 km od Gorzowa i Piły
www.pestkownica.com.pl
www.facebook.com/Pestkownica
Google Maps - Rezydencja nad jeziorem - Pestkownica

Zapraszamy do uczestnictwa w Nocy Sów w Rezydencji nad jeziorem Pestkownica. W sobotę 21 marca wieczorem wybierzemy się do okolicznego lasu w poszukiwaniu sów. O godzinie 19 rozpoczniemy od opowieści o życiu sów, obejrzymy film o nich, pan leśniczy opowie o swoich spotkaniach z sowami, nauczymy się rozpoznawać ich pohukiwanie a około godziny 21 pójdziemy do lasu nasłuchiwać ich odgłosów. Może uda się je dostrzec? Zakończenie około godziny 23. Z osobami, które przenocują w hotelu „Rezydencja nad jeziorem” – w niedzielę rano zbudujemy kilka domków dla nietoperzy, powiesimy je na drzewach a następnie wybierzemy się do lasu by w promieniach wiosennego słońca rozpoznawać tropy zwierząt. Hotel „Rezydencja nad jeziorem” oferuje noclegi i posiłki w restauracji. Dla uczestników Nocy Sów rabat na noclegi i usługi gastronomiczne 10%.
Osoby chętne prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa przez Facebooka „Rezydencja nad jeziorem Pestkownica” lub mailem [email protected]


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top