Noc Sów w Wolińskim Parku Narodowym 7.03.2020   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

0 / 100

Niepodległości 3, 72-500 Międzyzdroje, Polska
Zachodniopomorskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-07, 16:30 - 23:00
Prelekcja + Wycieczka
Elżbieta Waliszewska-Lorent 
Woliński Park Narodowy
no

Muzeum Przyrodnicze WPN, ul. Niepodległości 3c, Międzyzdroje

Jedyna taka noc w Wolińskim Parku Narodowym!

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

Marzec to bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego i pohukują tak, że włosy jeżą się na głowie – albo raczej pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2020.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6 i 7 marca 2020 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in.: prelekcje o biologii i zwyczajach sów, wernisaż wystawy „Sowy Wyspy Wolin” Cezarego Korkosza i spotkanie z fotografem, pokazy filmów przyrodniczych o sowach, konkurs wiedzy o sowach, monitoring przyrodniczy sów w terenie w leśnych ostępach Wolińskiego Parku Narodowego. Goście specjalni to Piotr Kamont i Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie.

Odbędzie się również promocja książek pt. „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach” oraz „Noc sów. Opowieści z lasu” autorstwa Jacka Karczewskiego.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja uczestników!

Formularz rejestracyjny dostępny jest na: http://www.wolinpn.pl/aktualnosci.php?page=2&news=356


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top