O’Rety! – III Rowerowa Noc Sów!   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

0 / 14

Sosnowa 5, 43-190 Mikołów, Polska
Śląskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-13, 18:00 - 23:00
Prelekcja + Wycieczka
Maciej Esnekier 
O'Rety - Fundacja Promująca Aktywność
yes

Śląski Ogród Botaniczny, ul. Sosnowa 5, 43-190 Mikołów

O’Rety – III Rowerowa Noc Sów. Trzeci raz ruszamy na poszukiwanie sów. Tym razem spotykamy się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Zaczynamy od wprowadzenia w sowi klimat. Podczas prezentacji poznamy sowy występujące w Polsce. Poznamy ich charakterystyczne cechy, posłuchamy anegdot i historii z nimi związanych. Dowiemy się co jest ich cechą wspólną i czym różnią się między sobą. Potem  na rowerach odwiedzimy zaplanowane na siatce punkty. Dzięki rowerom będziemy mieli możliwość zeksplorować znacznie większy obszar. Na koniec gawędy przy ognisku, gdzie głównym tematem będą oczywiście… sowy 🙂


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top