Noc Sów w Żywcu   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

10 / 30

Łączki 44A, 34-315 Żywiec, Polska
Śląskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-20, 17:00 - 20:00
Prelekcja + Wycieczka
Piotr Dziki 
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu
no

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu. Wyjście terenowe w rejonie Oddziału. Podczas wyjścia wskazana odzież dostosowana do warunków atmosferycznych w dniu spotkania.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu zaprasza jak co roku na spotkanie do swojej siedziby w Żywcu przy ul. Łączki 44a, które odbędzie się w piątek 20 marca 2020 r.

W programie spotkania prelekcje dotyczące sów w tradycji i kulturze słowiańskiej, ciekawostki o sowach oraz kilka słów o puchaczu – największej sowie Żywieckiego PK, PK Beskidu Śląskiego i PK Beskidu Małego. Ponadto posłuchamy głosów sów oraz obejrzymy film pt. „Sowy Polski”.

Najmłodsi uczestnicy spotkania będą mogli stworzyć własne, wielobarwne i mozaikowe sowy, natomiast już wspólnie wybierzemy się za budynek Oddziału w kierunku ujścia Soły, gdzie być może uda nam się usłyszeć sowę.

W tern wyruszymy w trzech grupach.

Zapraszamy!


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top