Noc Sów w ZST Puławy   


Mapa:

Informacje podstawowe:

Zapraszamy 21 i 22 marca, a w szczególnych przypadkach także nieco wcześniej lub później. Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Przewodnikiem konkretnego wydarzenia, a kwestie techniczne pomoże rozwiązać Ewa Gutowska – [email protected], tel. 503 488 807.

Szczegóły Wydarzenia:

0 / 30

Wojska Polskiego 7, 24-100 Puławy
Lubelskie
2020-02-24 - 2020-03-10
  2020-03-27, 16:00 - 20:00
Prelekcja + Warsztat + Wycieczka
Anna Domańska 
Zespół Szkół Technicznych im. M. Skłodowskiej - Curie
no

Miejscem spotkania będzie sala lekcyjna wyposażona w urządzenia multimedialne

Zjawy? Strzygi? Boboki? Sowy!
Odczarujmy sowy!

Sowa…

Ptak o prawie ludzkiej „twarzy”, nieruchomych, żółtych oczach, mądrze przechylający głowę nasłuchując; wytrawny łowca w nocy, zastyga w bezruchu w dzień…

Złowróżbny ptak? Jasnowidzący ptak?

Od czasów starożytnej Grecji uznany za symbol mądrości.

Chyba nie ma drugiego zwierzęcia, które wywoływałoby tak skrajne skojarzenia i odczucia.

Co jest prawdą, co mitem? Odczarujmy sowy!

W ramach ogólnopolskiej Nocy Sów młodzież ZST spotyka się, aby przybliżyć cechy i zwyczaje tych ptaków oraz rozprawić się z popularnymi mitami na ich temat. Chętne zespoły przygotowują prezentację wybranej sowy w dowolnej formie (film, plakat, scenka, bajka, wiersz). Następnie przewidziany jest turniej wiedzy oraz wycieczka do Parku Czartoryskich, w którym urzęduje znajomy puszczyk.


Informacje zwrotne:

Na razie nikt jeszcze nie zahuczał...

Go to Top