Atlas ptaków

Popularne ptaki

Wszystkie ptaki

Najnowsze artykuły

Poradniki

Wszystkie poradniki

Akcje i działania

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

To wydarzenie minęło.

NOC SÓW z Nadleśnictwem Garwolin

24 lutego 16:00 23:00

Zapraszamy do wzięcia udziału w nocnym spacerze organizowanym przez Nadleśnictwo Garwolin w ramach ogólnopolskiej akcji „NOC SÓW 2024”.
Spotkanie rozpoczynamy 24 lutego o godzinie 16:00 na parkingu w Hucie Garwolińskiej. Wydarzenie rozpoczniemy od spotkania z sokolnikiem. Pani Ilona Smolaga opowie nam o sowach. Będziemy również mogli na żywo, z bliska, przyjrzeć się tym ptakom, w tym puchaczowi, największej sowie występującej w Polsce. Po spotkaniu z sokolnikiem ruszymy na nocny spacer w poszukiwaniu sów żyjących w naszych lasach. Podczas spaceru nie zabraknie opowieści o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak dużą rolę pełniły w naszej kulturze i legendach. Oczywiście będziemy nasłuchiwać sów i próbować je wypatrzeć w nocnym lesie. A wszystko to podczas pełni księżyca, Na zakończenie spaceru czeka nas ognisko. Trasa spaceru będzie wynosić około 10 km.
GDZIE I KIEDY: :Zaczynamy 24 lutego 2024 (sobota) o godz. 16:00 na parkingu leśnym w Hucie Garwolińskiej pod Garwolinem.
TRASA: Lasy w okolicy Huty Garwolińskiej. Do przejścia mamy około 10 km. Spacer potrwa około 6 h.
CO WARTO ZABRAĆ: wygodne buty, latarkę (najlepiej czołową) prowiant na ognisko, ciepłą odzież, termos z herbatą, lornetkę i aparat.
SPACER POPROWADZI: Jakub Błędowski .
Spacer jest bezpłatny
DODATKOWE INFORMACJE : tel. 606451358 (Jakub Błędowski)

Szczegóły

Data:
24 lutego
Godzina:
16:00 – 23:00
Koszt:
Free

Scenariusz Wydarzenia

Warsztat / prelekcja + wycieczka
ul. Dębowa 1
Huta Garwolińska, 08-410
+ Google Map
Przejdź do góry