Atlas ptaków

Popularne ptaki

Wszystkie ptaki

Najnowsze artykuły

Poradniki

Wszystkie poradniki

Akcje i działania

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

To wydarzenie minęło.

Sowia Wyprawa, SOBOTA 19.03.22 Las Wolski Kraków

19 marca 2022 18:30 22:00

“Dźwięk się jakiś ozwał, niby skarga ducha…

To w gałęziach skryty, stary puchacz pucha.”

Wielkie oczy, miękkie pióra, hipnotyzujący wzrok, który przyprawia większość z nas o dreszcze…..Jakie są naprawdę tę piękne ptaki, skryte i tajemnicze niczym zjawy nie z tego świata?  Kiedy marcowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem,  wieczorny spacer po lesie może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy… bowiem sowy rozpoczynają swój najbardziej aktywny czas – okres godowy. 

Pójdźmy razem w ciemność, gdzie szczególnego znaczenia nabierają dźwięki….Po spacerze tradycyjnie zapraszamy Was na ognisko, gdzie przy cieple płomieni i chrupiących bułeczkach będziemy mogli na spokojnie przeanalizować nasze leśne doświadczenia! 

Na Sowią Wyprawę zapraszamy Was wspólnie ze Stowarzyszeniem Jestem na Ptak, które już od 11 lat organizuje Noc Sów, tym samym przyczyniając się do lepszego poznania i ochrony tych pięknych ptaków. 

Dołączmy i my! 

Szczegóły naszej wyprawy:

CZAS I MIEJSCE: Spotykamy się w sobotę 19.03.2022 na parkingu przy Al.Wędrowników 2 w Krakowie  o godzinie 18.30. Spacer będzie trwał – w zależności od warunków atmosferycznych ok 1,5-2h i zakończy się w Leśnej Bazie przy ul.Księcia Józefa 265. 

Po spacerze zapraszamy Was na poczęstunek i ognisko, które odbędzie się przy ul.Księcia Józefa 265. Na miejscu znajduje się zadaszona wiata, w której spędzimy razem czas. 

Nieopodal ogniska znajduje się  przystanek autobusowy Bielańskie Skały i kursują tu często i licznie autobusy w kierunku parkingu/ miejsca zbiórki, gdzie zaparkowane zostaną auta.  

PRZYGOTOWANIE:

Prosimy o zabranie ze sobą latarek/ czołówek oraz ciepłego i nieprzemakalnego ubrania. Pamiętajcie, że “czasem marzec tak się podsadzi, że dwa kożuchy oblec nie zawadzi”. 

JEDZENIE: My przygotujemy dla Was drobny poczęstunek i gar gorącej, zimowej herbaty. 

Zachęcamy Was, abyście również przynieśli na ognisko swoje własne przekąski (kiełbaski, warzywa itp). Do dyspozycji będzie ruszt. 

W miarę możliwości prosimy, abyście zabrali własne naczynia i sztućce 🙂 

ZAPISY

Zapisów dokonujemy poprzez formularz: https://forms.gle/DVyNhmkgo876SFea8

Wkrótce po wypełnieniu i przesłaniu nam formularza otrzymacie potwierdzenie mailowe zapisu Was na listę uczestników. 

Zapisy trwają do środy 16.03.2022. 

Forma kontaktu z nami:  [email protected] lub telefonicznie: 695 328 618 (Marta Janczyk)

OPŁATY

Wierzymy, że leśne wędrówki i ogniskowe klimaty mają mają duże znaczenie i najlepszą nagrodą dla nas będzie uśmiech na twarzach Waszych i Waszych Pociech. Jeśli jednak chcecie pomóc nam rozwijać się dalej, wspomagać zakup nowych akcesoriów do leśnych wędrówek i narzędzi edukacyjnych prosimy Was o wpłatę:

30 zł osoba dorosła, 20 zł dziecko na numer konta fundacji. Płatność i dane do przelewu po wypełnieniu formularza i potwierdzenia z naszej strony zapisu na liście uczestników. 

Dziękujemy! 

Szczegóły

Data:
19 marca 2022
Godzina:
18:30 – 22:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizator

Fundacja Pójdźmy w Las
Telefon:
695328618
Adres e-mail:
pojdzmywlas@gmail.com

Scenariusz Wydarzenia

Warsztat / prelekcja + wycieczka
Al. Wędrowników 2
Kraków, 30-250
+ Google Map
Przejdź do góry